Mesaj gönder
Yixing bluwat chemicals co.,ltd
Ürünler
Haberler
Ev > Haberler >
Company News About Alüminyum Profili Atık Su Arıtma
Etkinlikler
Kişiler
Kişiler: Mr. Eric Min
Faks: 86-510-87821558
Şimdi İletişime Geçin
Bize Mail Atın

Alüminyum Profili Atık Su Arıtma

2023-10-20
Latest company news about Alüminyum Profili Atık Su Arıtma

Alüminyum profilli atık sular, alüminyum profillerinin üretim sürecinde üretilen atık suları ifade eder.Alüminyum parçacıkları dahil, yağlar, kimyasal kalıntılar ve diğer kirlilikler.

 

Alüminyum profilli atık suları arıtmak için birkaç yöntem vardır:

  1. Yağışlama yöntemi: Bu, atık sudaki askılı katı parçacıkları ve kirlilikleri toplamak için kimyasal pıhtılaştırıcılar eklemeyi içeren yaygın bir atık su arıtma yöntemidir.Ayrım için dipte yerleşmelerine izin verir..

  2. Merkezi kaçak ayrıştırma: Merkezi kaçak, atık suyu açık sıvıya ve çamurlara ayırmak için kullanılır.Atık sudaki kirlilikleri azaltmak için açıklanmış sıvıdaki daha hafif kirlilikler çıkarılırken.

  3. Biyolojik Tedavi: Organik maddeleri parçalayarak daha güvenli maddelere dönüştürmek için aktif çamur veya biyofiltreler gibi biyolojik işlemler kullanılabilir.

  4. Membran Ayrımcılığı: Mikrofiltrasyon, ultrafiltrasyon veya ters osmoz gibi çeşitli membran teknolojileri, atık sudan çözünmüş kirlilikleri ve ince parçacıkları filtrelemek ve ayırmak için kullanılabilir.

  5. Kimyasal Arıtma: Bazı spesifik atık sular, genellikle atık suyun spesifik bileşimine bağlı olarak, belirli kirleticileri çıkarmak için özel kimyasal işlemlere ihtiyaç duyabilir.

 

Bluwat Laboratuvarı, Alüminyum Profil Atık Suyu kimyasal işlemle denedi.

 

Adım 1: Suyla Renkleyici Ekle

Adım 2: Polyaluminyum klorür ekleyin

Adım 3: pH değerini 7-8'ye ayarlayın

Adım 4: Polyakrilamit ekleyin

 

Gördüğünüz gibi, %99'u renk ve süspansiyon katıları çıkarıldı.

 

Eğer alüminyum profilin tedavisinde de sorun yaşıyorsanız, bu çözümü deneyin, geri bildirimlerinizi duymayı çok isteriz!